Susumu RG3216V-5620-B-T5
RG3216V-5620-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5620-B-T5
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5620-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-5620-B-T5
QUANTITY
RG3216V-5620-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5620-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5620-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5620-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5620-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5620-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-5620-B-T5
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 6A 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DESOLDERING TIP 1.10MM datasheet.pdf
GE HSPA,SCR, W/8790 RFFW datasheet.pdf
THERMLLY COND ADH SQ 23MM 100/PK datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf