Susumu RG3216V-5900-B-T5
RG3216V-5900-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5900-B-T5
Brief Description
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5900-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-5900-B-T5
QUANTITY
RG3216V-5900-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5900-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5900-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5900-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5900-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5900-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-5900-B-T5
ADAPTER BNC MALE TO PHONO JACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SPLICE PARALLEL 6AWG AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CASE PELICAN HARD 80/180 SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE 15DSBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 63V RADIAL datasheet.pdf