Susumu RG3216V-6201-W-T1
RG3216V-6201-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6201-W-T1
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6201-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-6201-W-T1
QUANTITY
RG3216V-6201-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6201-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6201-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6201-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6201-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6201-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-6201-W-T1
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE W/ CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 10A TO220F datasheet.pdf
MONOCRIMP SUBMIN COAX, F datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf