Susumu RG3216V-9091-B-T1
RG3216V-9091-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-9091-B-T1
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-9091-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-9091-B-T1
QUANTITY
RG3216V-9091-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-9091-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-9091-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-9091-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-9091-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-9091-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-9091-B-T1
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 16 datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 256MB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
APC PROPELLER 10X4.7 SLOW FLYER datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 78MM datasheet.pdf
CABLE WITH CONNECTOR LENGTH 5M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf