Susumu RG3216V-9101-W-T1
RG3216V-9101-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-9101-W-T1
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-9101-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-9101-W-T1
QUANTITY
RG3216V-9101-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-9101-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-9101-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-9101-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-9101-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-9101-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-9101-W-T1
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CABLE PC SER PNP 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf