Susumu RG3216V-9760-B-T1
RG3216V-9760-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-9760-B-T1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-9760-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-9760-B-T1
QUANTITY
RG3216V-9760-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-9760-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-9760-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-9760-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-9760-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-9760-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-9760-B-T1
FIXED IND 150UH 237MA 6.05 OHM datasheet.pdf
SW ROLL SPDT 15A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 100MA 3W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SQ FLGE MNT FLTSW REED datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HDM SAPR212F285O G CUT datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S BY PLUG LC datasheet.pdf
220UF 16V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf