Susumu RGH1608-2C-P-222-B
RGH1608-2C-P-222-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-222-B
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-222-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-222-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-222-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-222-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-222-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-222-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-222-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-222-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-222-B
SW DIP EXT ROCKER 12POS TH 30V datasheet.pdf
FILTER SGL PHASE EXTER POWER 50A datasheet.pdf
CONN HEADER 46PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR LTC4222 datasheet.pdf
DIODE SW 400V DO219-M datasheet.pdf
LED ARRAY 4000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
PATCH CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 10% 630 VDC RAD datasheet.pdf