Sullins Connector Solutions RGM10DTBT-S664
RGM10DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RGM10DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156
Datasheet Download
RGM10DTBT-S664.pdf
Availability of RGM10DTBT-S664
QUANTITY
RGM10DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM10DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-RGM10DTBT-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM10DTBT-S664
Related LinksRGM10DT, RGM10DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM10DTBT-S664 Details Description
Related parts for RGM10DTBT-S664
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 980MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS STR WASH 5V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
ZACK STRIP 10SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.5GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
EVAL BOARD COMP I/F GCI SLAC datasheet.pdf
LENS ROUND 1 POS 18.86MM D 4.66M datasheet.pdf