Sullins Connector Solutions RGM15DTMT-S664
RGM15DTMT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RGM15DTMT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156
Datasheet Download
RGM15DTMT-S664.pdf
Availability of RGM15DTMT-S664
QUANTITY
RGM15DTMT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM15DTMT-S664
Internal Part NumberEIS-RGM15DTMT-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM15DTMT-S664
Related LinksRGM15DT, RGM15DTMT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM15DTMT-S664 Details Description
Related parts for RGM15DTMT-S664
FIXED IND 180UH 260MA 2.77 OHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 35V 100MA DO35 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 16-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20VFBGA datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
LZ ENCLOSED SW SPDT SEALED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf