Sullins Connector Solutions RGM25DTBT
RGM25DTBT picture photo
Mfg. Part Number
RGM25DTBT
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RGM25DTBT.pdf
Availability of RGM25DTBT
QUANTITY
RGM25DTBT Order Process
Ship out your order
Specifications of RGM25DTBT
Internal Part NumberEIS-RGM25DTBT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGM25DTBT
Related LinksRGM2, RGM25DTBT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RGM25DTBT Details Description
Related parts for RGM25DTBT
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CA SM LDD SCD(NG)TO2.5BAY3FT datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 28POS datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 24TBGA datasheet.pdf
PWR INLET MOD FILTERED SP RED 3A datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf