Stackpole Electronics Inc. RHC2512FT30R9
RHC2512FT30R9 picture photo
Mfg. Part Number
RHC2512FT30R9
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
RHC2512FT30R9.pdf
Availability of RHC2512FT30R9
QUANTITY
RHC2512FT30R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHC2512FT30R9
Internal Part NumberEIS-RHC2512FT30R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)