Murata Electronics North America RHEL81H104K1DBA03A
RHEL81H104K1DBA03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H104K1DBA03A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H104K1DBA03A.pdf
Availability of RHEL81H104K1DBA03A
QUANTITY
RHEL81H104K1DBA03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H104K1DBA03A
Internal Part NumberEIS-RHEL81H104K1DBA03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRH
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H104K1DBA03A
Related LinksRHEL81H10, RHEL81H104K1DBA03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H104K1DBA03A Details Description
Related parts for RHEL81H104K1DBA03A
FIXED IND 150UH 350MA 1.68 OHM datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH REMOTE 6-TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
12P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
LED 4.7MM 627NM RED 6"LD PNL MNT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IPD M8 NONSHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 128KBIT 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf