Murata Electronics North America RHEL81H682K1A2A03B
RHEL81H682K1A2A03B picture photo
Mfg. Part Number
RHEL81H682K1A2A03B
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL81H682K1A2A03B.pdf
Availability of RHEL81H682K1A2A03B
QUANTITY
RHEL81H682K1A2A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL81H682K1A2A03B
Internal Part NumberEIS-RHEL81H682K1A2A03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRH
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL81H682K1A2A03B
Related LinksRHEL81H68, RHEL81H682K1A2A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL81H682K1A2A03B Details Description
Related parts for RHEL81H682K1A2A03B
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO262 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
COVER SNAP DRAGON LOCKING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
OSC XO 14.318MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf