Murata Electronics North America RHEL82A223K1M1A03A
RHEL82A223K1M1A03A picture photo
Mfg. Part Number
RHEL82A223K1M1A03A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X8L RADIAL
Datasheet Download
RHEL82A223K1M1A03A.pdf
Availability of RHEL82A223K1M1A03A
QUANTITY
RHEL82A223K1M1A03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RHEL82A223K1M1A03A
Internal Part NumberEIS-RHEL82A223K1M1A03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.124" W (4.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHEL82A223K1M1A03A
Related LinksRHEL82A22, RHEL82A223K1M1A03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RHEL82A223K1M1A03A Details Description
Related parts for RHEL82A223K1M1A03A
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
MINOTAUR FUSE 500 MA datasheet.pdf
TXRX CWDM LF 1CH 1531NM SC CONN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf