TE Connectivity Raychem Cable Protection RHW-33/8-300/ADH-0
RHW-33/8-300/ADH-0 picture photo
Mfg. Part Number
RHW-33/8-300/ADH-0
Datasheet Download
RHW-33/8-300/ADH-0.pdf
Availability of RHW-33/8-300/ADH-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RHW-33/8-300/ADH-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RHW-33/8-300/ADH-0
Internal Part NumberEIS-RHW-33/8-300/ADH-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeTubing, Semi Rigid
Shrinkage Ratio3 to 1
Length0.984' (300.00mm, 11.81")
Inner Diameter - Supplied1.299" (33.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.139" (3.55mm)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RHW-33/8-300/ADH-0
RHW-33/8-300/ADH-0 Details Description
Related parts for RHW-33/8-300/ADH-0
FIXED IND 33UH 1.008A 75 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORZ .6A NO/NC PP datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
MICRO 51C P 48" YEL NI datasheet.pdf