Amphenol Commercial Products RJE7318800381
RJE7318800381 picture photo
Mfg. Part Number
RJE7318800381
Brief Description
RJ45 LOW PROFILE WITH LED
Datasheet Download
RJE7318800381.pdf
Availability of RJE7318800381
QUANTITY
RJE7318800381 Order Process
Ship out your order
Specifications of RJE7318800381
Internal Part NumberEIS-RJE7318800381
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package1,120
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
SeriesRJE73
PackagingTape & Reel (TR)
TerminationSolder
ShieldingShielded, EMI Finger
Ratings-
FeaturesBoard Guide
LED ColorGreen - Red
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJE7318800381
Related LinksRJE731, RJE7318800381 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
RJE7318800381 Details Description
Related parts for RJE7318800381
IC 10-BIT LV BUS SWITCH 24-SOIC datasheet.pdf
TCO 250VAC 2A 102C(216F) AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
LP 5.00/90/18 BK datasheet.pdf
WFE 2X ROLLING CART datasheet.pdf
CONN D-SUB 50POS PRESS FIT datasheet.pdf