Cinch Connectivity Solutions RJP50005AA-A
RJP50005AA-A picture photo
Mfg. Part Number
RJP50005AA-A
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE ASSEMBLY
Datasheet Download
RJP50005AA-A.pdf
Availability of RJP50005AA-A
QUANTITY
RJP50005AA-A Order Process
Ship out your order
Specifications of RJP50005AA-A
Internal Part NumberEIS-RJP50005AA-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Connectors Labeling/Logo 10/Dec/2014
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesPoint Five
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug, High Density to Plug, High Density
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length1.64' (500.00mm)
Shielding-
ColorBlack
FeaturesPull Tab
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RJP50005AA-A
Related LinksRJP500, RJP50005AA-A Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
RJP50005AA-A Details Description
Related parts for RJP50005AA-A
IC AUDIO POWER AMP DUAL 30-SDMP datasheet.pdf
BSTIK UNSHR HDR DR STR datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 560K OHM 16SOIC datasheet.pdf
OSC MEMS 38.40MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf