Susumu RL0510S-3R0-F
RL0510S-3R0-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0510S-3R0-F
Brief Description
RES SMD 3 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RL0510S-3R0-F.pdf
Availability of RL0510S-3R0-F
QUANTITY
RL0510S-3R0-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0510S-3R0-F
Internal Part NumberEIS-RL0510S-3R0-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0510S-3R0-F
Related LinksRL0510, RL0510S-3R0-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0510S-3R0-F Details Description
Related parts for RL0510S-3R0-F
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
LENS OSS SMOOTH DRAGON SQ 14DEG datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 128M 250MHZ 66TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf