Susumu RL0510S-R75-F
RL0510S-R75-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0510S-R75-F
Brief Description
RES SMD 0.75 OHM 1% 1/6W 0402
Datasheet Download
RL0510S-R75-F.pdf
Availability of RL0510S-R75-F
QUANTITY
RL0510S-R75-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0510S-R75-F
Internal Part NumberEIS-RL0510S-R75-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0510S-R75-F
Related LinksRL0510, RL0510S-R75-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0510S-R75-F Details Description
Related parts for RL0510S-R75-F
TERM SOLDER TURRET .237" .105"L datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 20AWG .156 YELLOW datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.5A 36 MOHM SMD datasheet.pdf