Vishay/Dale RL07S223GB14
RL07S223GB14 picture photo
Mfg. Part Number
RL07S223GB14
Brief Description
RES 22K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL07S223GB14.pdf
Availability of RL07S223GB14
QUANTITY
RL07S223GB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S223GB14
Internal Part NumberEIS-RL07S223GB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/01, RL07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S223GB14
Related LinksRL07S2, RL07S223GB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S223GB14 Details Description
Related parts for RL07S223GB14
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN COUPLER MTP-MTP SIMPLEX datasheet.pdf
TOOL KIT *690012005 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 3M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf