Vishay/Dale RL07S333JRSL
RL07S333JRSL picture photo
Mfg. Part Number
RL07S333JRSL
Brief Description
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RL07S333JRSL.pdf
Availability of RL07S333JRSL
QUANTITY
RL07S333JRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL07S333JRSL
Internal Part NumberEIS-RL07S333JRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL07S333JRSL
Related LinksRL07S3, RL07S333JRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL07S333JRSL Details Description
Related parts for RL07S333JRSL
RES SMD 28.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 52POS DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINIFIT JR. CUSTOM HDR. 4CKT datasheet.pdf
RES 152.3 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf