Susumu RL0816S-360-F
RL0816S-360-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816S-360-F
Brief Description
RES SMD 36 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RL0816S-360-F.pdf
Availability of RL0816S-360-F
QUANTITY
RL0816S-360-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816S-360-F
Internal Part NumberEIS-RL0816S-360-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816S-360-F
Related LinksRL0816, RL0816S-360-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816S-360-F Details Description
Related parts for RL0816S-360-F
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 300 MOHM datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 2% 300V SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRAY 500' datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8VSON datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC GATE NOR SINGLE 2INPUT SOT353 datasheet.pdf
BRUSH MOTOR 16MM datasheet.pdf
TV 16C 16#16 PIN PLUG datasheet.pdf
1500UF 63V 22X25MM 85C 5000H datasheet.pdf