Susumu RL0816S-3R9-F
RL0816S-3R9-F picture photo
Mfg. Part Number
RL0816S-3R9-F
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
RL0816S-3R9-F.pdf
Availability of RL0816S-3R9-F
QUANTITY
RL0816S-3R9-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL0816S-3R9-F
Internal Part NumberEIS-RL0816S-3R9-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRL Current Sense Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL0816S-3R9-F
Related LinksRL0816, RL0816S-3R9-F Datasheet, Susumu Distributor
RL0816S-3R9-F Details Description
Related parts for RL0816S-3R9-F
TRANS PNP 60V 4A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
TERM BLK UNIV 26-10AWG GRN-YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN N PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
21+21 WAY M VERT BM SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HOOK & LOOP TIE END MNT GROMMET datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf