Vishay/Dale RL20S823GRSL
RL20S823GRSL picture photo
Mfg. Part Number
RL20S823GRSL
Brief Description
RES 82K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
RL20S823GRSL.pdf
Availability of RL20S823GRSL
QUANTITY
RL20S823GRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RL20S823GRSL
Internal Part NumberEIS-RL20S823GRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-22684/02, RL20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL20S823GRSL
Related LinksRL20S8, RL20S823GRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RL20S823GRSL Details Description
Related parts for RL20S823GRSL
CAP ALUM 1UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 99POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES NTWRK 36 RES MULT OHM 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 20A SCREW datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE PIN datasheet.pdf