Susumu RL3264L4-R056-F
RL3264L4-R056-F picture photo
Mfg. Part Number
RL3264L4-R056-F
Brief Description
RES SMD 0.056 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
RL3264L4-R056-F.pdf
Availability of RL3264L4-R056-F
QUANTITY
RL3264L4-R056-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3264L4-R056-F
Internal Part NumberEIS-RL3264L4-R056-F
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.056
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3264L4-R056-F
Related LinksRL3264L, RL3264L4-R056-F Datasheet, Susumu Distributor
RL3264L4-R056-F Details Description
Related parts for RL3264L4-R056-F
CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA datasheet.pdf
CONN DB15 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
IC GENERATOR CRYSTAL CLOCK 8SOIC datasheet.pdf
GDT 400V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
KIT REF DES BRUSHED DC MOTOR CTL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.079 40 POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf