Susumu RL3720WT-R015-G
RL3720WT-R015-G picture photo
Mfg. Part Number
RL3720WT-R015-G
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 2% 1W 0815
Datasheet Download
RL3720WT-R015-G.pdf
Availability of RL3720WT-R015-G
QUANTITY
RL3720WT-R015-G Order Process
Ship out your order
Specifications of RL3720WT-R015-G
Internal Part NumberEIS-RL3720WT-R015-G
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRL Series - Low Resistance Current Sensors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient0/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseWide 1508 (3720 Metric), 0815
Supplier Device Package0815
Size / Dimension0.079" L x 0.148" W (2.00mm x 3.75mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RL3720WT-R015-G
Related LinksRL3720W, RL3720WT-R015-G Datasheet, Susumu Distributor
RL3720WT-R015-G Details Description
Related parts for RL3720WT-R015-G
POWER CONTROL SSR 15A DC IN 240V datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 4POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
TVS DIODE 356VWM 631VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf