TE Connectivity AMP Connectors RLP73N1ER33JTD
RLP73N1ER33JTD picture photo
Mfg. Part Number
RLP73N1ER33JTD
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/8W 0402
Datasheet Download
RLP73N1ER33JTD.pdf
Availability of RLP73N1ER33JTD
QUANTITY
RLP73N1ER33JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of RLP73N1ER33JTD
Internal Part NumberEIS-RLP73N1ER33JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.017" (0.42mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLP73N1ER33JTD
Related LinksRLP73N1, RLP73N1ER33JTD Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RLP73N1ER33JTD Details Description
Related parts for RLP73N1ER33JTD
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 500MA 1.3 OHM datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 33MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR NPOLAR 32POS datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf