TE Connectivity AMP Connectors RLP73N1JR13JTD
RLP73N1JR13JTD picture photo
Mfg. Part Number
RLP73N1JR13JTD
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/8W 0603
Datasheet Download
RLP73N1JR13JTD.pdf
Availability of RLP73N1JR13JTD
QUANTITY
RLP73N1JR13JTD Order Process
Ship out your order
Specifications of RLP73N1JR13JTD
Internal Part NumberEIS-RLP73N1JR13JTD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLP73N1JR13JTD
Related LinksRLP73N1, RLP73N1JR13JTD Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RLP73N1JR13JTD Details Description
Related parts for RLP73N1JR13JTD
THERMISTOR 22K OHM NTC 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CAPZERO 825V 500NF 8-SOIC datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CBL ASSY CONT IMPED 30 AWG 12' datasheet.pdf