Vishay/Dale RLR05C1003GMB14
RLR05C1003GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1003GMB14
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1003GMB14.pdf
Availability of RLR05C1003GMB14
QUANTITY
RLR05C1003GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1003GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1003GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1003GMB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1003GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1003GMB14 Details Description
Related parts for RLR05C1003GMB14
FIXED IND 2UH 4.5A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
CONN 60POS COVER AND CPS KIT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf