Vishay/Dale RLR05C1004GPBSL
RLR05C1004GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1004GPBSL
Brief Description
RES 1M OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1004GPBSL.pdf
Availability of RLR05C1004GPBSL
QUANTITY
RLR05C1004GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1004GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1004GPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1004GPBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1004GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1004GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C1004GPBSL
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20POS T/H GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PP ACT LOW SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FRONT MNT CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN FEMALE 24POS SILVER SLD EYE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
4MM SAFETY JACK .188 FASTON PUSH datasheet.pdf