Vishay/Dale RLR05C1023FSB14
RLR05C1023FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1023FSB14
Brief Description
RES 102K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1023FSB14.pdf
Availability of RLR05C1023FSB14
QUANTITY
RLR05C1023FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1023FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1023FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1023FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1023FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1023FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C1023FSB14
RES 5 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 9.8304MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 6A 240VAC datasheet.pdf
WIRE MESH .56-.68 W/NUT F-3 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT datasheet.pdf