Vishay/Dale RLR05C1070FSB14
RLR05C1070FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1070FSB14
Brief Description
RES 107 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1070FSB14.pdf
Availability of RLR05C1070FSB14
QUANTITY
RLR05C1070FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1070FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1070FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)107
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1070FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1070FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1070FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C1070FSB14
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 10A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PRESS BLOCK B STYLE datasheet.pdf
CONN SOCKT 240POS 5ROW VERT GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 4 CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf