Vishay/Dale RLR05C1301GPBSL
RLR05C1301GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1301GPBSL
Brief Description
RES 1.3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1301GPBSL.pdf
Availability of RLR05C1301GPBSL
QUANTITY
RLR05C1301GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1301GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1301GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1301GPBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1301GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1301GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C1301GPBSL
CONN HDR BRKWAY 46POS 2MM 30GOLD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-MLF datasheet.pdf
16P FH PLUG VAL-U-LOK FH GW datasheet.pdf
LED PRISM 3MM G-R/G-R/G-R SMD datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 532FCBGA datasheet.pdf
SENSOR PRES 10PSI DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf