Vishay/Dale RLR05C1301GPRSL
RLR05C1301GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1301GPRSL
Brief Description
RES 1.3K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1301GPRSL.pdf
Availability of RLR05C1301GPRSL
QUANTITY
RLR05C1301GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1301GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1301GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1301GPRSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1301GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1301GPRSL Details Description
Related parts for RLR05C1301GPRSL
BIT TORX T8 0.98" 2/PK datasheet.pdf
SIDACTOR BI 120V 400A TO-92 datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC10S/AE10G/CCE10S datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
IC SYNC 4-BIT BIN CNTR 16-DIP datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
VHDM/HSD BACKPLANE GUIDE PIN datasheet.pdf
IC ACCEL Z-AXIS 2.5G 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A SOT223 datasheet.pdf