Vishay/Dale RLR05C1302GSB14
RLR05C1302GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1302GSB14
Brief Description
RES 13K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1302GSB14.pdf
Availability of RLR05C1302GSB14
QUANTITY
RLR05C1302GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1302GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1302GSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1302GSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1302GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1302GSB14 Details Description
Related parts for RLR05C1302GSB14
CONN PLUG HOUSING 4 POS datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR/REG 3ST 16B 56SSOP datasheet.pdf
IC TEMP SNSR PROG 2.7V 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 8A 15.9 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf