Vishay/Dale RLR05C1303GPBSL
RLR05C1303GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1303GPBSL
Brief Description
RES 130K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1303GPBSL.pdf
Availability of RLR05C1303GPBSL
QUANTITY
RLR05C1303GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1303GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1303GPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1303GPBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1303GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1303GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C1303GPBSL
IC GATE INVERTER UHS 6-MICROPAK datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
PCB RETAINER 5.25" HEX-HEAD ROD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 18 CKT R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf