Vishay/Dale RLR05C1330FSRSL
RLR05C1330FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1330FSRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1330FSRSL.pdf
Availability of RLR05C1330FSRSL
QUANTITY
RLR05C1330FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1330FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1330FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1330FSRSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1330FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1330FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C1330FSRSL
TRANSISTOR RF NPN SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC DO201 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 50POS DUAL R/A datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 7POS datasheet.pdf
2.54MM SRSW SMTHDR W/CAP datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC datasheet.pdf