Vishay/Dale RLR05C1331FSBSL
RLR05C1331FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1331FSBSL
Brief Description
RES 1.33K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1331FSBSL.pdf
Availability of RLR05C1331FSBSL
QUANTITY
RLR05C1331FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1331FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1331FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1331FSBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1331FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1331FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C1331FSBSL
TRANS PNP 300V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V C0K 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
FIBER OPTIC CABLE MANAGE ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf