Vishay/Dale RLR05C1430FRB14
RLR05C1430FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1430FRB14
Brief Description
RES 143 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1430FRB14.pdf
Availability of RLR05C1430FRB14
QUANTITY
RLR05C1430FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1430FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1430FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1430FRB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1430FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1430FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C1430FRB14
TERM BLOCK PCB 3POS 5.08MM BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 5 2.6-3.5MM WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CABLE JUMPER KIT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf