Vishay/Dale RLR05C1470FSB14
RLR05C1470FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1470FSB14
Brief Description
RES 147 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1470FSB14.pdf
Availability of RLR05C1470FSB14
QUANTITY
RLR05C1470FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1470FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1470FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1470FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1470FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1470FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C1470FSB14
CONN RCPT 7POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 16POS datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAN TC200 MALE CONTACT 50MM datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.9"L X 18.9"W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
LGH-1 RECEPTACLE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf