Vishay/Dale RLR05C1471FPBSL
RLR05C1471FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1471FPBSL
Brief Description
RES 1.47K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1471FPBSL.pdf
Availability of RLR05C1471FPBSL
QUANTITY
RLR05C1471FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1471FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1471FPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1471FPBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1471FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1471FPBSL Details Description
Related parts for RLR05C1471FPBSL
RES 150K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
FUSE PTC 0.90A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
CER RESONATOR 8.0MHZ datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL REPLACEMENT CUTTER datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15A TO-220F datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf