Vishay/Dale RLR05C1582FRBSL
RLR05C1582FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1582FRBSL
Brief Description
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1582FRBSL.pdf
Availability of RLR05C1582FRBSL
QUANTITY
RLR05C1582FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1582FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C1582FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1582FRBSL
Related LinksRLR05C1, RLR05C1582FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1582FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C1582FRBSL
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 64TBGA datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf