Vishay/Dale RLR05C2003GRRSL
RLR05C2003GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2003GRRSL
Brief Description
RES 200K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2003GRRSL.pdf
Availability of RLR05C2003GRRSL
QUANTITY
RLR05C2003GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2003GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2003GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2003GRRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2003GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2003GRRSL Details Description
Related parts for RLR05C2003GRRSL
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
PATCHCORD .025" SQ SCKT BLK 6" datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT 125KHZ 8LFCSP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 30POS datasheet.pdf
IC AFE 12BIT 65/130MSPS 64VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 90MA SMD datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 1.27MM T/H datasheet.pdf