Vishay/Dale RLR05C2103FSRSL
RLR05C2103FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2103FSRSL
Brief Description
RES 210K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2103FSRSL.pdf
Availability of RLR05C2103FSRSL
QUANTITY
RLR05C2103FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2103FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2103FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2103FSRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2103FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2103FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C2103FSRSL
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SCR 1.25A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC HDLC PROTOCOL CTLR 28PLCC datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf