Vishay/Dale RLR05C2201GMRSL
RLR05C2201GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2201GMRSL
Brief Description
RES 2.2K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2201GMRSL.pdf
Availability of RLR05C2201GMRSL
QUANTITY
RLR05C2201GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2201GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2201GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2201GMRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2201GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2201GMRSL Details Description
Related parts for RLR05C2201GMRSL
IC TXRX 1.0-1.3GBPS 8PORT 289BGA datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 LP 50MM datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN/GCM 5-20R SAFEWAY 20A/125V datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 35D STACK datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf