Vishay/Dale RLR05C2213FRRSL
RLR05C2213FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2213FRRSL
Brief Description
RES 221K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2213FRRSL.pdf
Availability of RLR05C2213FRRSL
QUANTITY
RLR05C2213FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2213FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2213FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2213FRRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2213FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2213FRRSL Details Description
Related parts for RLR05C2213FRRSL
DIE ASSEMBLY AMPOWER #4 datasheet.pdf
IC QUAD UART W/64B FIFO 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLADE HEX 2.5MM 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf