Vishay/Dale RLR05C2321FRBSL
RLR05C2321FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2321FRBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2321FRBSL.pdf
Availability of RLR05C2321FRBSL
QUANTITY
RLR05C2321FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2321FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2321FRBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2321FRBSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2321FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2321FRBSL Details Description
Related parts for RLR05C2321FRBSL
FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 82.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 160MHZ 20QFN datasheet.pdf