Vishay/Dale RLR05C2323FSRSL
RLR05C2323FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2323FSRSL
Brief Description
RES 232K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2323FSRSL.pdf
Availability of RLR05C2323FSRSL
QUANTITY
RLR05C2323FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2323FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2323FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2323FSRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2323FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2323FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C2323FSRSL
BIT PHILLIPS SZ1 0.98" datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" .5MM 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 40 POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 2.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 60POS .050 SMD datasheet.pdf