Vishay/Dale RLR05C2373FSRSL
RLR05C2373FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C2373FSRSL
Brief Description
RES 237K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C2373FSRSL.pdf
Availability of RLR05C2373FSRSL
QUANTITY
RLR05C2373FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C2373FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C2373FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C2373FSRSL
Related LinksRLR05C2, RLR05C2373FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C2373FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C2373FSRSL
HDWR ENDPLATE LEFT FOR SWITCH datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 2% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DEVICE SERVER 4 PORT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD datasheet.pdf