Vishay/Dale RLR05C3002GSRSL
RLR05C3002GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3002GSRSL
Brief Description
RES 30K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3002GSRSL.pdf
Availability of RLR05C3002GSRSL
QUANTITY
RLR05C3002GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3002GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3002GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3002GSRSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3002GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3002GSRSL Details Description
Related parts for RLR05C3002GSRSL
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 12A PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK14H/AE14M/X datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IND CTRL LED ASSY 12V RED datasheet.pdf
CBL SMA R/A PLUG-JACK RG58 48" datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 16SGL 3.18MM datasheet.pdf
SENSOR PRES +-0.36PSI DIFF DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf